فینگرجوینت

مزایای استفاده از صفحات فینگر جوینت چیست؟

استفاده از چوب‌های پرتی

در سال‌های اخیر به ساخت ورق فینگر جوینت به‌واسطه استفاده از چوب‌های پرتی و کوچک توجه ویژه‌ای شده است. در این سیستم تکه‌های بسیار کوچک چوب که مورد استفاده قرار نمی‌گرفتند، اکنون به ورق‌های ارزشمند چوبی زیبا تبدیل می‌شوند.

تکه چوب‌هایی که روزی به زغال تبدیل می‌شد و سرنوشتی جز نابودی نداشت، امروز به منبع درآمد خوبی تبدیل شده‌اند.

 

طبیعی بودن پنل فینگر جوینت

همان‌طور که می‌دانید ورق‌های MDF و تخته فشرده چوبی از ترکیب خمیر چوب و مواد شیمیایی بسیار خطرناک مانند فرمالدئید ساخته می‌شود. در ساخت پنل فینگر جوینت از چوب طبیعی، بدون اضافه نمودن هیچ ماده شیمیایی و چسب چوب (پایه آب) استفاده می‌شود.

ترکیب تکه چوب‌های طبیعی و چسب چوب بسیار سالم‌تر از ورق‌های MDF، لترون و… است.

 

رنگ‌پذیر بودن ورق فینگر جوینت

از دیگر مزایا پانل‌های فینگر جوینت، رنگ‌پذیر بودن آن است. باتوجه‌به اینکه این پنل‌ها از چوب طبیعی ساخته شده‌اند همان خاصیت و رنگ‌پذیری چوب‌های مورداستفاده در نجاری را دارند.

بهترین روش رنگ کاری در این پنل‌ها از نوع موج نما هست و باتوجه‌به طبیعی بودن این ورق، روغن گیاهی مخصوص چوب هم گزینه خوبی، آسان و سریع برای رنگ کاری است.

در کنار این مزیت، می‌توان به قابلیت رنگ‌پذیری مجدد هم اشاره کرد. شما می‌توانید ورق‌های فینگر جوینت را در صورت نیاز بار دیگر و با تم رنگ متفاوت، رنگ کاری کنید. در صورتی که این امکان در MDF فراهم نیست.

 

مقاومت در برابر رطوبت

همان‌طور که می‌دانید ورق‌های MDF به آب و رطوبت بسیار حساس هستند و کمترین میزان رطوبت موجب برآمدگی ورق و پوسیدگی آن خواهد شد. در ورق‌های finger joint باتوجه‌به طبیعی بودن چوب، در شرایط مرطوب آشپزخانه کمترین میزان آسیب به آن وارد خواهد شد.

اگر از روغن‌های گیاهی مخصوص چوب یا رنگ‌های آب‌گریز دیگر هم استفاده کنید، مقاومت صفحه فینگر جوینت به‌مراتب افزایش خواهد یافت.